tia4all.wikiforum.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  ContactContact  BlogBlog  

Distribuiţi
 

 Cum se fac cartofi prajiti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vlad
Vlad

Data de inscriere : 30/08/2012
Avertismente : Nici unul
Mesaje : 470
Money : 5234
Multumiri : 23
Administrators

Cum se fac cartofi prajiti Empty
MesajSubiect: Cum se fac cartofi prajiti   Cum se fac cartofi prajiti EmptyVin Iul 12, 2013 1:59 am

Cum se fac cartofi prajiti
Aceasta este cea mai eficienta reteta pentru cartofi prajiti, nu ca ar fi ceva greu; dar dupa ce citesti asta iti vor iesii toti perfecti.

Ingrediente:
Cartofi multi
Sare
Ulei
Ceva iute

Preparare:
Spalam bine cartofii, ii decojim. II punem intr-un recipient cu apa rece si sare; timp in care pregatim tigaia cu ulei. Aici dupa placul nostru, punem mai mult ulei daca vrem niste cartofi pai, sau mai putin ulei daca il vrem mai crocanti.
Dupa ce am pus cartofii la prajit asteptam cateva minute pana cand culoarea lor devine aurie. Acum ii scoatem si ii mancam cu putin ardei iute, condimente Razz 
Sus In jos
https://tia4all.forumgratuit.ro
BenetiQ
Mod Global
BenetiQ

Data de inscriere : 11/01/2013
Avertismente : Nici unul
Mesaje : 24
Money : 367
Multumiri : 21
Moderator

Cum se fac cartofi prajiti Empty
MesajSubiect: Re: Cum se fac cartofi prajiti   Cum se fac cartofi prajiti EmptyLun Iul 15, 2013 6:38 am

study 
Sus In jos
Topic: Re:

Cum se fac cartofi prajiti

Indisponibil

Ai putin timp? Fa-ti un cont ca sa postezi si tu! sau, continua cautarea pe internet.
Did this helped?





Rang: Inregistrat
Data de inregistrare: 31/01/2012
SusIn jos
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
tia4all.wikiforum.ro :: Welcome Zone - Prezinta-te! :: Diverse :: Culinar-